facebook

Nasze konie

Sympatia - Jest u nas najdłużej, to wspaniały koń – profesor. Często daje lekcja Gościom na lonży, ale równie chętnie jeździ z nami w teren – na szczęście ma sporo siły.
Stokrotka – to córka Sympatii, urodziła się u nas, jest kochana – szybko reaguje na wszelkie pomoce i bardzo lubi pogalopować.
Okazja - także urodziła się w Jędrusiowej Chacie. Jej mama – Odsiecz znakomita angielka po Służewcu zakwalifikowała się w promocyjnym konkursie Bolixu i wygrała nasienie City Boya dla swojego źrebaczka. Okazja wygląda jak kopia swojej mamy i jest równie znakomita.
Werona - piękna, czarna klacz rasy zimnokrwisty koń polski. Wspaniale na niej jeździć w siodle, ale jeszcze milej na oklep w czasie hipoterapeutycznych spacerów po lesie :)
Fryga  - delikatna klacz o sylwetce araba i maści konika polskiego :)
Heros – jest piękny, łagodny i najchętniej jeździłby drogą którą sam wybiera. Bardzo dobrze czuje się jako koń do bryczki – uwielbia szybkie biegi po leśnych drogach. Wiosną będzie woził dzieci w czasie ich pobytu w „Jędrusiowej Chacie” na zielonych szkołach.
Dessa – jest ładna, duża, silna i oswaja się z naszymi zwyczajami jeździeckimi. Jest u nas od niedawna, zaprzyjaźniła się z końmi i czeka na sezon.Kucyk Korek
mieszka z osiołkiem Tuptusiem i bardzo lubi gdy dostaje smakołyki.

W Jędrusiowej Chacie prowadzimy „Zachowawczą Hodowlę Konika Polskiego”

Mamy  pięć klaczy konika polskiego.
Ważnym punktem programu Hodowli jest by każda klacz urodziła dwa źrebaki w ciągu pięciu lat. W 2014 roku, w maju, Mandarynka urodziła Matyldę. W tym – 2015 roku czekamy na źrebaczka Hariet.

Wszystkie nasze klacze -  koniki polskie są ujeżdżone, wszystkie nam służą.
 
Tara – śliczna, przyjazna młoda klacz.
Nutka – w tym roku będziemy ją ujeżdżać. I Tara i Nutka są jasne – wyglądają jak srebrne z pręgą na grzbiecie, pręgami jak u zebry na nogach i czarnymi końcówkami uszu.
Hariet – jest bardzo ciemna, to szarość przechodząca w czerń – trzymamy kciuki i czekamy na źrebaczka!
Mandarynka – to mama Matyldy.
Matylda – urodziła się w Jędrusiowej Chacie w 2014 roku Zobaczcie jak pięknie biegała w dwa dni po urodzeniu!