facebook

Hipoterapia

Witam Państwa serdecznie !


Jestem wykwalifikowanym hipoterapeutą, instruktorem jazdy konnej i pedagogiem – od wielu lat pracuję z dziećmi.

 

Aż trzy z naszych dwunastu koni pracuje w czasie zajęć z hipoterapii, są to: 

Myszka Most Laluś

 W ramach onoterapii, zajmujemy się także miłym i przyjacielskim OSIOŁKIEM.


Tuptuś w zimowym futrze

 

Terapię na koniach prowadzimy w pięknym sosnowym lesie, a w razie niepogody, zajęcia mogą się także odbywać w nowo postawionej HALI JEŹDZIECKIEJ!!!

 

Nasza ujeżdżalnia z końmi i od strony ogrodu

 

Na hipoterapię chętnie przyjmiemy zarówno gości indywidualnych jak i grupy - szkoły, ośrodki, fundacje.

Naszym gościom w trakcie pobytu wielodniowego możemy również zapewnić:

  • indywidualne masaże lecznicze
  • konsultację psychologiczną i medyczną
  • W razie wskazań, również wybrane przez lekarza zabiegi rehabilitacyjne w doskonale wyposażonym gabinecie położonym w odległości 8 km od domu (na zabiegi możemy dowieźć własnym transportem)

Z oferowanych Państwu zajęć hipoterapii korzystają rónież nasi wnuczkowie Emilek i Tadeuszek, obecnie czterolatki.

Emilek wymaga terapii bowiem w trakcie porodu nastąpiło uszkodzenie nerwów splotu ramiennego. W wieku 10 miesięcy rączkę operowano w klinice Franziskus Hospital w Aachen (Niemcy). Leczący w tej klinice Doktor Jorg Bahm, który tę operację przeprowadził to uznany, obdarzony autorytetem, jeden z najlepszych neurochirurg. Operacja bardzo pomogła, ale Emilek wymaga ciągłej terapii. Z Babcią i Tatusiem – naszym synem Maciejem, w lesie na ukochanym Lalusiu czuje się wspaniale! www.emilek.com

Tadeuszek to synek naszej mieszkającej w Niemczech córki Ani. Też uczestniczy w terapii na koniu. Bardzo jej potrzebuje i bardzo mu pomaga. Tadeuszek jest autystą cierpiącym na epilepsję. Fachowo, starannie prowadzona terapia daje znakomite efekty. Po rozpoczęciu hipoterapii nastąpiła między innymi szybka poprawa w nauce mówienia. Hipoterapia prowadzona jest oczywiście tam gdzie Tadeuszek mieszka – daleko od Kocienia Wielkiego ale wakacje tuż tuż… i pojeździmy na koniu w naszym lesie!!!

Dom:

„Jędrusiowi Chata” to parterowy, piękny, stary dom wyposażony w pokoje z łazienkami, salę kominkowa - wszystko w 4 ha ogrodzie, przy lesie.

Jest w nim wygodnie, ale niestety w momencie adaptacji starego domu dla celów agroturystycznych nie pomyśleliśmy o dostosowaniu go dla potrzeb gości niepełnosprawnych, jeżdżących na wózkach. Nie jest to jednak istotnym problemem ponieważ skonstruowane drewniane podjazdy i posadowienie wszystkich pomieszczeń niemal na poziomie gruntu pozwalają na dotarcie do pokoi lub sali jadalnej i świetlicy. W razie potrzeby służymy pomocą.

Nasza kuchnia słynie z doskonałych domowych posiłków, jednak na życzenie możemy przygotować także dania dietetyczne lub jarskie.

W naszym ogrodzie, pod sosnami, obok wybiegu dla kóz, świnek i owieczek jest plac zabaw dla dzieci.

 

Emilek na Lalusiu w lesie i przed stajnią